English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

22 травня 2017 року в Конгресі американського штату Вашингтон було прийнято Резолюцію, в якій Голодомор визнається актом Геноциду українського народу

23 травня 2017 11:52

В понеділок, 22 травня 2017 року в Конгресі американського штату Вашингтон було прийнято Резолюцію, в якій Голодомор визнається актом Геноциду українського народу. Зокрема, в тексті говориться, що в 2017 році ми вшановуватимемо 84-ту річницю жахливих подій під час Голодомору в Україні, в результаті яких трагічно загинули щонайменше 5 мільйонів чоловіків, жінок та дітей.
Штучний голод був свідомо створений радянським режимом, шляхом конфіскації у селян землі, зернопродуктів та худоби; заборони на постачання продуктів харчування в охоплені голодом райони; шляхом насильницького запобігання спробам голодуючого населення покинути регіони проживання.
Все це робилося з метою пригноблення українських селян, які чинили опір радянській владі, а також з метою знищення національної самобутності України.
Беручи до уваги, що Голодомор був геноцидом сталінського режиму, направленим проти народу України, Сенат штату Вашингтон визнає та вшановує жертви трагічного Голодомору 1932-1933 років, а також постановляє визнати 26 листопада 2017 року Днем Пам'яті Жертв Голодомору в штаті Вашингтон.

Останні новини