English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Запорізька область

Населення: 2024 тис. осіб, щільність - 74 особи на 1 кв. км.

Площа: 27,2 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Запоріжжя.

Географічне положення:розташована на південному сході України. Головна річка – Дніпро з великим Каховським водосховищем. Вздовж узбережжя Азовського моря – лимани та солоні озера.

Клімат: помірно континентальний, зі спекотним літом і малосніжною, переважно теплою зимою. Середня температура липня +23°C, січня –4°C. Максимум опадів буває влітку, часті зливи. У квітні-травні – суховії, періодично – «чорна буря».

Природно-рекреаційний потенціалБердянськ рівнинний приморський кліматично-грязьовий курорт, розташований на узбережжі Азовського моря. Природні лікувальні ресурси – солоні озера з великими запасами лікувальних грязей, а також просторі піщані пляжі, південний морський та степовий клімат. Кирилівка – приморський кліматично-грязьовий курорт, розташований у степовій зоні на узбережжі Азовського моря. Значні запаси лікувальних грязей залягають на дні Утлюцького та Молочного лиманів. Функціонують численні санаторії, водогрязелікарні, будинки та бази відпочинку. 299 територій і об'єктів природно-заповідного фонду; 181 заказник, 95 пам'яток природи, 3 заповідні урочища, 20 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва.

Адміністративно-територіальний розподіл: 20 районів.

Влада: до структури влади запорізької області входять: запорізька облдержадміністрація, Запорізька облрада, міськради, управління та адміністрації.

Керівництво Запорізької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Транспортна мережа: основні залізничні вузли – Мелітополь, Запоріжжя, Бердянськ. Розвинений автомобільний транспорт. Велике значення має морський транспорт (головний порт області – Бердянськ). Здійснюються вантажно-пасажирські перевезення по Дніпру та Каховському водосховищу. Повітряні лінії зв’язують Запоріжжя з багатьма великими містами України.

Економічний потенціал: Промисловість: промисловий і будівельний бум мав місце на початку 30-х років ХХ ст. з уведенням в експлуатацію Дніпровської гідроелектростанції. У регіоні був створений потужний металургійний комплекс, подальшого розвитку дістало машинобудування. Запоріжжя стало одним з найбільших промислових центрів України і Східної Європи.

Нині промисловість Запорізької області - потужний індустріальний комплекс. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та металообробка, кольорова металургія. У регіоні виробляється четверта частина усієї електроенергії країни, основним виробником якої є Запорізька атомна станція. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 56%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 357 промислових підприємств, функціонує 875 малих промислових підприємств.

Культура і традиції: діяльність установ культури спрямовується на розвиток української культури та культури всіх національних груп, що проживають на території області. 533 масові бібліотеки. Книжковий фонд – 9,7 млн. примірників. 19 музеїв, 1 цирк, 4 театри, філармонія, симфонічний оркестр, який вважається одним з кращих в Україні. Найцікавіші об’єкти туризму – Національний заповідник «Хортиця»; антропоморфні стели ІІІ–ІІ тис. до н.е.; кам’яні баби ХІ–VІІІ ст. до н.е.; козацька фортеця на неприступному острові Хортиця ХV–ХVІІІ ст.; Святомиколаївський кафедральний собор 1836 р.; земська управа 1912 р.; Запорізький 700-річний дуб; музей історії запорізького козацтва; давні кургани; Захаріївська фортеця 1770 р.; Собор св. О.Невського ХVІІ ст.; Історико-археологічний заповідник «Кам’яна могила»; краєзнавчі музеї; музей народної творчості та етнографії.

Контактна інформація

Запорізька обласна державна адміністрація

69107, м.Запорiжжя, пр. Ленiна, 164

Контактні телефони: тел.: +380 (612) 33 11 91, 39 03 94

факс: +380 (612) 34 83 81

E-mail: adm@zoda.gov.ua