English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Дніпропетровська область

Населення: 3560,0 тис.осіб (7,5% населення України).

Площа: 31,9 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Дніпропетровськ.

Географічне положення: розташована в південно-східній частині України на берегах середньої течії Дніпра. Головна річка – Дніпро, що перетинає область із північного заходу на південний схід і ділить її на майже рівні частини.

Клімат: помірно континентальний, літо тепле, зима не дуже холодна. Середня температура липня +23°C, січня –5,5°C. Середньорічна кількість опадів – 400–490 мм, максимум – восени у вигляді дощу.

Природно-рекреаційний потенціал: багата флора (понад 1700 видів) і фауна (понад 7500 видів). 114 природно-заповідних об’єктів загальною площею близько 26 тис. га. Солоний лиман – рівнинний грязьовий і бальнеологічний курорт степової зони, розташований за 20 км від Дніпропетровська. Лікувальні природні ресурси – грязь і ропа лиману, а також питна вода, що після промислового розливу використовується як столова та лікувальна під назвою «Знаменська».

Адміністративно-територіальний розподіл: 22 райони.

Влада: керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації складається з голови, двох перших заступників голови та дев'яти заступників голови. Згідно з Законом України про місцеві державні адміністрації, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих держадміністрацій. У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих держадміністрацій, голови визначають їх структуру.

Транспортна мережа: має розгалужену транспортну мережу. Залізниці – найвантажонапруженіші в Україні. Практично всі населені пункти області зв’язані автомобільними дорогами. Дніпропетровськ з’єднаний авіалініями з усіма великими містами України і з чималою кількістю закордонних країн. Важливе значення має вантажно-пасажирське судноплавство по Дніпру та в нижній течії р. Самара.

Економічний потенціал: дуже потужний промисловий потенціал, який характеризується високим рівнем розвитку важкої індустрії. У регіоні діють 712 основних промислових підприємств двадцяти основних видів економічної діяльності, на яких працюють 473,4 тис. осіб. На Дніпропетровщині виробляється 16,9% усієї промислової продукції України. За цим показником область посідає друге місце по Україні.

Культура і традиції: Дніпропетровськ – великий індустріальний, науковий та культурний центр України з населенням понад 1 млн. осіб. Довгий час місто було закритим для іноземців з огляду на розміщені тут важливі військові об'єкти. У Дніпропетровську вироблялися радянські крилаті ракети СС-20.

Найвідомішими є культурно-архітектурні пам'ятки в Старих Кодаках, місця боїв козацьких військ з польською шляхтою під Жовтими Водами та в Княжих Байраках, історико-архітектурні пам'ятки в Дніпропетровську; скіфські кургани IV ст. до н.е., місця розташування козацьких січей, музей ужиткового мистецтва в Петриківці. Найцікавіші об’єкти туризму – палац Г.Потьомкіна (1790 р.); Миколаївська церква та Преображенський собор (XIX ст.); Козацька фортеця (1635 р.); могила кошового отамана (1680 р.); Троїцький собор (1773–1780 рр.); Самарський монастир (1786 р.); музей прикладного мистецтва петриківського художнього орнаменту; Варваринська церква з дзвіницею (1754 р.); укріплення української лінії (1731 р.); Вознесенська церква (1823 р.), давні кургани та могильники; театри, філармонії; музеї.

Контактна інформація

Дніпропетровська обласна держадміністрація

49004 м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 1

Тел: +380 (562) 42 83 76, 42 88 59

факс: +380 (562) 42 83 84, 770 31 22

E-mail: info@adm.dp.ua