English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Чернівецька область

Населення: 935 тис. осіб, щільність - 115 осіб на 1 кв. км.

Площа: 8,1 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Чернівці.

Географічне положення: розташована на заході України, в межах Передкарпаття та східної частини Українських Карпат. Рівнинна частина області зайнята Хотинською височиною, на південному заході розташовані Покутсько-Буковинські Карпати та ряд невеликих хребтів. Ліси та чагарники займать 31,6% території. Головні річки – Дністер, Прут з Черемошем і Сірет.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –6°C, липня +17°C. Кількість опадів становить 650-750 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: 243 території та об’єкти природно-заповідного фонду, зокрема Національний природний парк «Вижницький», 7 заказників державного значення, 8 пам’яток природи, ботанічний сад і дендропарк Чернівецького державного університету, Сторожинецький дендропарк, 9 заказників, 136 пам’яток природи, 40 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та 39 заповідних урочищ місцевого значення. Сприятливі можливості лікування в області створюють відомі родовища лікувальних грязей та джерела мінеральних вод у Глибоцькому, Сторожинецькому, Путильському та Вижницькому районах; є курорт Брусниця.

Адміністративно-територіальний розподіл: 11 районів.

Влада: представники національних меншин є активними учасниками державних управлінських процесів у краї. Обласна влада організаційно і матеріально допомагає національним громадам у проведенні масових національно-культурних заходів. Уже традиційними стали в Чернівцях румунські національні свята - «Мерцішор», «Флоріле Далбе» та «Лімба ноастре», в яких беруть участь й інші національно-культурні товариства краю.

Обласна державна адміністрація, органи місцевої влади підтримують контакти національних меншин як з етнічними батьківщинами, так і з українцями, котрі проживають за межами України.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 460 км, майже всі автошляхи – близько 3 тис. км – з твердим покриттям. Головний залізничний вузол – Чернівці. У Чернівцях є аеропорт.

Економічний потенціал: важливе значення в економічному і соціальному розвитку області відіграють ліси. Загальна площа лісів складає 258 тис. га. Основними лісоутворюючими породами є ялина, бук, ялиця і дуб. Середній вік насаджень - 60 років.

Мінералогічні ресурси Чернівецької області включають родовища мінеральних вод та грязей. Відомо понад 60 родовищ мінеральних вод типу «Іжевська», «Мацеста», «Боржомі» та «Нафтуся».

Ґрунт - переважно лісовий бурозем та дерново-підзолистий.

Корисні копалини: регіон багатий на поклади будівельних матеріалів (гіпс, ангідрид, мергелі, вапняки), різні види пісків, джерела мінеральної води. Увагу привертають нещодавно відкриті нафтогазоносні родовища, а також прояви золотоносності і мідноколчеданного та поліметалічного зруднення.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області – 750.

Найвизначнішими об’єктами туризму є фортеця ХІІІ–ХVІІІ ст. в Хотині, архітектурні пам’ятки – церкви: Миколи 1607 р., Вознесенська ХVІІ ст., Спиридоніївська 1715 р., Різдва 1767 р., Успіння на Каличанці 1783 р. у м. Чернівцях, Вознесенська ХV ст. у м. Лужанах, Іллінська з дзвіницею 1560р.; Здвиженська 1561 р. у м. Підвальному.; комплекс резиденції митрополитів Буковини і Далмації 1864–1882рр., тепер університет; залишки оборонних редутів російських військ періоду російсько-турецької війни 1768–1774рр.; триярусна печера «Попелюшка» з галереєю та внутрішнім оздобленням біля с. Подвірного; пам’ятки садово-паркового мистецтва у м. Чернівці, та інші пам’ятки.

У Чернівцях 2 театри, обласна філармонія, діють 4 державні музеї.

Контактна інформація

Чернівецька облдержадміністрація

58010, м. Чернівці, вул. Грушевського, 1

Тел.: +380 (372) 55 28 44

E-mail: oda@leon.bucoda.cv.ua