English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Хмельницька область

Населення: 1426,5 тис. осіб. Щільність - 69,5 осіб на 1 кв. км.

Площа: 20,6 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Хмельницький.

Географічне положення: розташована в західній часті України, переважно в лісостеповій зоні. Ліси займають 270,2 тис. га. За характером рельєфу – хвиляста рівнина. Північна частина території області лежить у межах Волинської височини, решта – у межах Подільської височини. Головні річки – Дністер, Південний Буг, верхів’я Горині та Случі.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –5°C, липня +19°C.

Природно-рекреаційний комплекс: 269 територій та об’єктів природно-заповідного фонду: Національний природний парк «Подільські Товтри», 39 заказників, 198 пам’яток природи, Кам’янець-Подільський ботанічний сад і дендропарк, 7 заповідних урочищ, 24 пам’ятки садово-паркового мистецтва. Природними рекреаційними ресурсами вважаються сприятливі кліматичні умови, лісові масиви, джерела мінеральних вод, на їх базі створено курорт Сатанів.

Адміністративно-територіальний розподіл: 20 районів.

Влада: керівництво Хмельницької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 732 км, автошляхів – близько 7 тис. км, зокрема з твердим покриттям – 6,2 тис. км. Найбільші залізничні вузли – Шепетівка, Гречани, Хмельницький. У Хмельницькому є аеропорт.

Економічний потенціал. Промисловість: у структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, харчова промисловість, машинобудування і металообробка, промисловість будівельних матеріалів. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 84%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 246 промислових підприємств, функціонує 422 малі промислові підприємства.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування, архітектури, монументального мистецтва – 2015. Найвідомішим туристичним об’єктом є Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» у м. Кам’янець-Подільському, серед пам’яток якого – укріплення ХІV–ХVІ ст.: Гончарна, Кравецька, Кушнірська, Папська та інші вежі; Руська і Польська брами ХVІ–ХVІІІ ст.; церква Петра і Павла ХVІ ст.; готичний костьол ХVІ ст.; турецький мінарет 1672–1692 рр.; ратуша ХVІ ст.; Тріумфальна арка ХVІІІ ст.; дерев’яна Хрестоздвиженська церква на Карвасарах ХVІІІ ст.; монастирі ХVІ–ХVІІІ ст.; костьоли, замки, залишки фортець та інші пам’ятки.

У Хмельницькому 2 театри, обласна філармонія. В області 4 музеї.

Культура Хмельниччини унікальна: вона ввібрала в себе духовну спадщину не тільки українського народу, а й, внаслідок історичних обставин, російського, польського, єврейського, вірменського, молдавського.

Контактна інформація

Хмельницька обласна державна адміністрація

29005, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 2

Тел.: +380 (382) 76 50 24, 76 50 25

факс: +380 (382) 76 51 72, 26 11 65

E-mail: regadm@infocom.km.ua