English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Херсонська область

Населення: 1149,8 тис. осіб, щільність - 40 осіб на 1 кв. км.

Площа: 28,5 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Херсон.

Географічне положення: розташована на півдні України в межах Причорноморської низовини, у басейні нижньої течії Дніпра. На півдні омивається водами Чорного і Азовського морів. Берегова лінія дуже порізана. Вздовж морського узбережжя тягнуться піщані острови, коси, мілководні затоки, Дніпровський лиман. Головні річки – Дніпро і його права притока Інгулець. На території області знаходиться велика частина Каховського водосховища, з якого вода надходить у Північно-Кримський канал і Каховську зрошувальну систему.

Клімат: помірно континентальний. Улітку сюди надходять повітряні маси з Північної Африки, Малої Азії і Балканського півострова, взимку – маси арктичного повітря, що сприяють ранній осені і пізній весні. Літо спекотне і сухе, іноді бувають чорні бурі. Зима здебільшого тепла, малосніжна; осінь і весна сухі й сонячні. Середня температура липня +22,5°C, січня –4°C. Купальний сезон у морях – із червня до жовтня. Кількість опадів становить 350-500 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: заповідники – степовий Асканія-Нова, Чорноморський, а також Азово-Сиваське заповідно-мисливське господарство, Гопри (Гола Пристань) – грязьовий курорт степової кліматичної зони, на лівому березі р. Конка. Скадовськ – зона відпочинку на узбережжі Чорного моря. Численні оздоровчо-спортивні заклади.

Адміністративно-територіальний розподіл: 18 районів.

Влада: керівництво Херсонської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Транспортна мережа: види транспорту на Херсонщині – залізничний, морський, річковий. Головні порти на морі – Херсон і Скадовськ. Суттєве значення має вантажно-пасажирське судноплавство на Дніпрі. Розвинений автомобільний транспорт. Центр області пов’язаний повітряними авіалініями з багатьма великими містами України.

Економічний потенціал. Промисловість: Херсонська область - індустріально-аграрний край з високорозвинутим сільським господарством і багатогалузевою промисловістю. Регіон забезпечує 35% загальнодержавного виробництва електромашин, 24% - бавовняних тканин, по 5,8% - зерна та насіння соняшника. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова промисловість, машинобудування та металообробка, електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 66%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебуває 211 промислових підприємств, функціонує 380 малих промислових підприємств.

Корисні копалини: надра багаті на цементні та цегляно-черепичні глини, скляні піски, мергель, вапняк, сіль, торф, газ.

Сільське господарство: площа сільськогосподарських угідь (по всіх товаровиробниках, включаючи підсобні господарства) - 1968,5 тис. га, з них ріллі - 1775,1 тис. га.

Ocнoвнi нaпpямки виpoбництвa в гaлyзi pocлинництвa: зepнoві, нaciння coняшникy, oвочі. Ocнoвнi нaпpямки виpoбниuтвa в гaлyзi твapиниицтвa: cкoтapcтвo, cвинapcтвo, вiвчapcтвo.

Грунт - переважно чорнозем і темнокаштановий.

Історико-культурний потенціал: найцікавіші об’єкти туризму – Греко-Софіївська церква 1780 р.; Арсенал 1784 р.; пам’ятник англійському лікарю Д.Говарду 1820 р.; Святодухівський собор 1836 р.; Катерининський собор 1786 р.; Очаківська брама ХVІІІ ст.; Григоріївський монастир 1781-1803 рр.; давні кургани, могила останнього кошового отамана Костя Гордієнка 1733 р.; рештки останньої з козацьких січей; залишки фортеці «Тягин» ХV-ХVІІІ ст.; музей природи Чорноморського біосферного заповідника; Корсунський монастир кін. ХVІІІ ст.; «Легендарна тачанка» 1967 р.

69 територій та об'єктів природно-заповідного та культурно-історичного фонду, 2 біосферні заповідники, 5 заказників, дендрологічний парк Асканія-Нова (всі державного значення); 32 пам'ятки природи; 12 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, 10 заповідних урочищ.

Контактна інформація

Хeрсонська обласна державна адміністрація

73000, м. Херсон, площа Свободи, 1

Тел.: +380 (552) 22-33-80

E-mail: vd-komp@oda.kherson.ua