English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Вінницька область

Населення: 1772,0 тис.осіб.

Площа: 26,5 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Вінниця.

Географічне положення: область розташована в лісостеповій зоні центральної частини Правобережної України, у межах Подільської та Придніпровської височин.

Клімат: помірно континентальний з м’якою зимою та теплим літом. Середня температура січня -4°C, липня +20°C.

Природно-рекреаційний потенціал: в області 320 територій та об’єктів природно-заповідного фонду. На базі радонових і мінеральних вод, родовищ лікувального торфу створено курорти.

Адміністративно-територіальний розподіл: 27 районів.

Влада: органами державної виконавчої влади у Вінницькій області та в районах є відповідно обласні та районні державні адміністрації, які очолюють голови цих адміністрацій, призначення на посади яких здійснює Президент України. Державна адміністрація захищає права і законні інтереси громадян, забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток території та реалізацію державної політики у визначених законодавством сферах управління.

Органами місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські ради, що обираються громадянами, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Керівництво Вінницької облдержадміністрації: голова облдержадміністрації; перший заступник голови облдержадміністрації та п’ять заступників першого заступника голови облдержадміністрації.

Транспортна мережа: Основні залізничні вузли - Козятин, Жмеринка, Вінниця, Вапнярка, Калинівка, Рудниця. Розвинений автотранспорт. По річках здійснюється вантажно-пасажирське судноплавство. Центр області пов’язаний авіалініями з іншими великими містами України.

Економічний потенціал: Вінниччина - край індустрії і високомеханізованого сільського господарства, з помітною науково-виробничою і мінерально-сировинною базою. У її надрах понад 1100 родовищ і покладів 30 видів різних корисних копалин, десятки родовищ торфу, а також унікальні поклади граніту і каоліну, гранату і флюориту. Розроблено і діють в області ряд цілющих джерел мінеральної, а також радонової води в м. Хмільнику. Маючи такі неоціненні запаси мінеральних ресурсів, Вінниччина може незабаром зайняти провідні позиції по експорті їхній у країни СНД, а також на світовий ринок.

На Вінниччину приходиться 12,7% чисельності промислово-виробничого потенціалу України, 2% вартості основних виробничих фондів і 2,6% випуску промислової продукції.

На Вінниччині 39 цукрових заводів, 13 спиртозаводів. Створено непогану базу з переробки насіння соняшнику, круп'яних культур. З валового виробництва цукру і зерна Вінниччина займає 1 місце в країні і тому має реальні можливості стати незабаром головним постачальником цієї продукції в країни СНД і далекого зарубіжжя.

Могутня науково-виробнича сфера характеризується наявністю в області технічного і медичного університетів, педагогічного і сільськогосподарського інститутів, інституту регіональної економіки і керування і філії Київського торгово-економічного університету.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області – 2204. Найцікавіші об’єкти туризму: музей-садиба М.І.Пирогова; літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського; дерев’яні церкви Миколи (1746р.) і Юрія (1726р.); комплекс монастирських будівель ХVII–XVIII ст.; Меморіальний комплекс Слави (1958р.); пам’ятник М.І. Пирогову (1971р.); Меморіальний комплекс-музей Д.К.Заболотного; залишки замку в Шаргороді (ХVI ст.); культові споруди ХVI–ХIХ ст. у Шаргороді, Браїлові, Немирові, Вінниці, Могилеві-Подільському; палаци – у Тульчині (XVIII–ХIХ ст.), Немирові (ХIХ ст.), Мурованих Курилівцях (1805р.); літературно-меморіальні музеї Марка Вовчка та М.О.Некрасова у Немирові; музей М.Д.Леонтовича у м. Тульчині; Меморіальний комплекс на честь воїнів-визволителів і воїнів-земляків у смт Тиврів (1978р.).

Контактна інформація

Вінницька обласна державна адміністрація
21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 70
Тел.: +380 (432) 32 25 35, 32 35 35
E-mail: vinoda@svitonline.com