English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Рівненська область

Населення: 1190 тис. осіб, щільність - 59 осіб на 1 кв. км.

Площа: 20,1 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Рівне.

Географічне положення: розташована на північному заході України, в зоні мішаних лісів – Українському Поліссі (ліси займають понад 38% території) та у лісостепу. Поверхня області рівнинна, північна частина зайнята Поліською низовиною, південна – Волинською височиною. Головна річка – Прип’ять, її притоки – Горинь, Стир, багато озер, зокрема Нобель і Біле. Місто Рівне розташоване на р. Усті.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –5 °C, липня +18 °C.

Природно-рекреаційний потенціал: 227 територій і об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема державного значення – 17 заказників, 8 пам’яток природи, 2 пам’ятки садово-паркового мистецтва, 91 заказник, 36 пам’яток природи, 63 заповідні урочища. Сприятливі кліматичні умови, значні масиви лісів, річки, озера, лікувальні торфові грязі та мінеральні води створюють рекреаційні ресурси області. У Сарненському районі є курорт Горинь.

Адміністративно- територіальий розподіл: 16 районів.

Влада: керівництво Рівненської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 588 км, автошляхів – 5,2 тис. км, зокрема з твердим покриттям – 4,3тис.км. Найбільші залізничні вузли – Здолбунів, Рівне, Сарни. Судноплавство здійснюється по Прип’яті, Горині, Стиру. У Рівному є аеропорт.

Економічний потенціал. Промисловість: у структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, хімічна та нафтохімічна, харчова промисловість. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 73%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 273 промислових підприємства, окрім того, функціонує 389 малих промислових підприємств.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування та архітектури, монументального мистецтва в області – 1122.

Найцікавішими туристично-екскурсійними об’єктами є Державний історико-культурний заповідник у м. Острог, Державний історико-культурний заповідник у м. Дубно, історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», Державний музей-заповідник «Козацькі могили», монастир-фортеця ХV–ХVІІ ст.; Луцька брама ХVІ ст.; Синагога ХVІ ст.; Троїцький монастир-фортеця ХV–ХVІІ ст. і замок 1550 р.; та ін. пам’ятки. У Рівному 2 театри, створено державні музеї та 295 музеїв і музейних кімнат на громадських засадах.

Розвинуті такі художні промисли, як ткацтво, вишивка, гончарство, різьбярство.

Контактна інформація

Рівненська обласна державна адміністрація

Україна, 33000 Рівне, Майдан Просвіти, 1

Тел.: +380 (362) 69 51 65

факс:+380 (362) 26 08 35

E-mail: roda1@obladmin.rv.ua